Teenuste tingimused ja hinnakiri

Vali allpool olevatest valikutest endale huvipakkuv teenus ning klõpsa kastikese peal, et tutvuda teenuse tingimustega.

Üürifaktooring ehk krediit üürilepingu tagatisel

Hinnakiri

Me teeme igale kliendile personaalse pakkumise ning lõplikku hinnastamist mõjutavad üüripinna üüripotentsiaal, asukoht, üüripindade arv, tehingu kogusumma, maksekäitumine ja üürnike arv.

Teenus
Hind
Lepingutasu
7,9% + 193€
Igakuine tasu
al. 5% igakuisest üürist
Lepingu ennetähtaegne lõpetamine
Tasuta

Näidistehing

Üürileandja üürib välja korterit igakuise üüriga 500€ ning soovib selle üürilepingu aastaks ajaks HOOVI-ile müüa. Kui palju maksab HOOVI üürileandjale kohe välja?

Aastane üüritulu üüripinnalt on 12 x 500€ = 6000€. Lepingutasu on 100€ ning igakuine tasu on 5% üürist, ehk 0,05 x 500€ = 25€. Aasta peale on tasu seega lepingutasu 100€ + 12 x igakuine tasu 25€ = 300€ ehk siis üürileandja saab kohe kätte 6000€ - 100€ - 300€ = 5600€.

Kuidas üürifaktooring ehk krediit üürilepingu tagatisel toimib?

Kui Sul on eraisiku või ettevõttega olemasolev üürileping või plaan see sõlmida, saad üürilepingu nõudeõiguse Hoovile müüa. Ei vaja üürniku nõusolekut.
Sina esitad meile olemasoleva või sõlmitava üürilepingu ja sõlmid meiega nõude loovutamise lepingu. Lepingu sõlmimise ajal ei tohi üürnik olla võlas.
Meie maksame Sulle kohe üüri ettemaksuna välja (miinus meie teenustasu).
Üürnik maksab igakuiselt üüri otse meile või kogud Sina üüri ise ja maksad meile edasi - Sinu valik!

Loe siit ka korduma kippuvaid küsimusi

 • Mida tähendab "muuda oma üürilepingud rahaks"? See tähendab, et Hoovi ostab Sinu olemasoleva üürilepingu tähtajalise nõudeõiguse ja maksab üürilepingu perioodi eest kogu tulevase üürisumma ettemaksuna välja - sisuliselt krediit üürinõude tagatisel. Üürnik ei pea eraldi nõusolekut andma ega omalt poolt mingeid lisaliigutusi tegema. Sellist nõude müümise teenust nimetatakse ka faktooringuks.
 • Kas minu üürnik peab ka omalt poolt midagi allkirjastama või nõusoleku andma? Üürnik ei pea omalt poolt ühtegi lisaliigutust tegema, sest tema jaoks jääb üürileping endiseks. Üürnikule tuleb siiski edastada üürimaksete tegemiseks HOOVI pangarekvisiidid. Nõudeõiguse loovutamine toimub vastavalt Võlaõigusseaduse § 164 ning tegemist ei ole lepingu muutmisega.
 • Kes saab olla HOOVI kliendiks? Hoovi kliendiks saab olla ettevõte, kes omab üürikinnisvara või üürib ettevõttele mittekuuluvat kinnisvara edasi.
 • Kes võib olla üürilepingus üürnikuks? Üürnik võib olla eraisik või juriidiline isik, kes ei ole lepingu sõlmimise hetkel võlas.
 • Kas ma saan üüritulu ettemaksu kasutada ka siis, kui kinnisvara ei kuulu minule? Kui Sinul on kinnisvaraomanikuga pikaajaline üürileping ning Sa üürid kinnisvara allüüri korras edasi, siis saad müüa meile Sinu ja allüürniku vahelise üürilepingu nõudeõiguse.
 • Kas üüritulu ettemaksu teenust saab kasutada ka äripinna väljaüürimisel? Saab küll.
 • Kas üüritulu ettemaksu teenusega kaasneb ka hindamisakti tellimine ja hüpoteegi seadmine? Hindamisakti, hüpoteegi seadmist ega notaris käimist HOOVI teenusega ei kaasne.
 • Millal maksab Hoovi mulle üüri ettemaksu välja? Ettemaksu maksame välja kohe pärast lepingu sõlmimist.
 • Kinnisvara kuulub minule eraisikuna, kas Hoovi saab maksta üüri ka minu ettevõttele? Saab küll. Enamik meie kliente omabki üürikinnisvara eraisikuna ning koguvad üüri ettevõttena.
 • Kas ma saan üüritulu ettemaksu teenust kasutada ka eraisikuna? Ettemaksu saame välja maksta ainult ettevõttele.
 • Milline on HOOVI faktooringuteenuse regressinõue? Otseselt tagasiostmise nõuet meie teenuse puhul ei ole. Üürileandja garanteerib ainult igakuiseid laekumisi.
 • Kas üüritulu ettemaksu teenust saab kasutada ka siis, kui mul on üürnikuga tähtajatu üürileping? Saab küll.
 • Mis saab siis kui üürileping allüürnikega lõppeb/üürnikud kolivad välja/ma ei leia uusi üürnikke? Sellisel juhul pead Sina kui üürileandja tasuma meile edasi lepingus kokkulepitud üüri kuni uute üürnike leidmiseni.
 • Kas Hoovi vastutab ka allüürniku poolt tekitatud kahjustuste eest? Hoovi ei muutu üürisuhtes üürileandjaks, vaid omandab üürinõude, mille alusel anname Sinule ettemaksu krediidina. Sina jääd edasi üürileandjaks. Kahjunõude saab allüürnikule esitada tavapäraselt ning tõendada seda näiteks üleandmis-vastuvõtmisaktiga.
 • Mida on üüripinna omanikul üürilepingu ja ettemaksu saamiseks vaja? Digiallkirjastamise võimalust ID-kaardi, SmartID või Mobiil-ID-ga ning kehtivat üürilepingut.
 • Kui kaua võtab Hooviga lepingu sõlmimine aega? Kui mingeid lisakontrolle ega täpsustusi vaja ei ole, siis saab lepingu allkirjastada ja ettemaksu kätte vähem kui tund aega pärast taotluse esitamist HOOVILE.
 • Kas ma pean ettemaksu saamiseks esitama Hoovile ka äriplaani või aastaaruanded kui kinnisvara kuulub minu ettevõttele? Ei pea.
 • Kas ma pean Hoovile andma ka isikliku käenduse kui kinnisvara kuulub minu ettevõttele? Enamasti sellistel juhtudel isiklikku käendust vaja ei ole. Lisakäenduse korral saame siiski pakkuda paremat hinnastamist.
 • Kas ma saan ettemaksulepingu sõlmida ka siis, kui mul ei ole veel üürnikku? Saab küll, kuid sellisel juhul võib kapitali hind olla kõrgem. Pärast üürniku leidmist muutub ka hinnastamine soodsamaks.
 • Mul ei ole ID-kaardiga allkirjastamise võimalust, kuidas veel saab lepingu allkirjastada? Allkirjastada saab ka Smart-ID või Mobiil-IDga.
 • Mis saab kui ma tahan poole üürilepingu pealt üüripinna maha müüa? Sellisel juhul pead Sina maksma üürniku asemel igakuiseid makseid või siis krediidi täies mahus tagastama.
 • Kas ma saan oma üürnike jaoks üüri lepingu jooksul tõsta? Üürnike nõusolekul saab üüri tõsta küll. Suurenenud üüri saab välja võtta täiendava ettemaksuna või ka igakuiste maksetena.
 • Kas üüri saab ka vähendada? Saab küll, aga tekkinud vahe peab sellisel juhul üürileandja ise igakuiselt tasuma.
 • Kas ma saan allüürnikele anda ka üürimaksete tasumisel ajapikendust kui nad seda paluvad? Saab küll, aga sellisel juhul pead Sina kui üürileandja ikkagi meile lepingus kokku lepitud kuupäevaks üüri üürnike eest tasuma ning meid sellisest kokkuleppest teavitama. Kui üürnikud tasuvad üüri tagantjärele ära, siis me kanname Sinu poolt makstud üüri Sulle tagasi.
 • Kuidas toimub kõrvalkulude ja kommunaalarvete maksmine üürnike poolt? Kõrvalkulusid tasuvad üürnikud endist viisi Sinule.
 • Kas ma saan Hoovi üüritulu ettemaksu teenust kasutada ka siis, kui üüripind on soetatud KredExi käendusega? Meil puudub ligipääs kinnisvara soetamist puudutavale infole ning me ei küsi seda ka klientide käest. KredExi lepingutingimuste järgimine on iga inimese enda vastutus.
 • Kas ma saan üüritulu ettemaksuna välja võtta ka siis kui ma kasutan teiste üürikinnisvara valdkonnas tegutsevate Eesti startuppide nagu Bidrento ja Rendin teenuseid? Saab küll.

Ärilaen käendusel või kinnisvara tagatisel

Hinnakiri ja tingimused

Ärilaenu saab taotleda Eestis registreeritud ettevõte, FIE või MTÜ, millel on Eestis tegutsevas pangas avatud pangakonto ning taotluse esitanud juhatuse liikmel puuduvad aktiivsed maksehäired.

Ärilaen käendusel

Ärilaen kinnisvara tagatisel

Laenusumma
1000€ - 10 000€
5000€ - 50 000€
Lepingu pikkus
3 - 60 kuud
6 - 60 kuud
Intress
Alates 1,6% kuus
Alates 1% kuus
Haldustasu
7,95€
7,95€
Lepingutasu
7,9% + 193€
7,9% + 193€
Tagatis
Puudub
I, II, III või kõrgema järgu hüpoteek Eestis asuvale hoonele, korterile või maale.
Maksegraafik
Annuiteetgraafik
Annuiteet- või igakuiste intressimaksetega bulletgraafik
Laenusaaja
Eestis registreeritud OÜ, MTÜ, AS või FIE
Eestis registreeritud OÜ, MTÜ, AS või FIE
Laenu väljamakse
Samal päeval
Kahes osas: 1. osa samal päeval ja 2. osa pärast notariaalset tehingut
Ennetähtaegsel tagastamisel etteteatamisperiood
Puudub
Puudub
Ennetähtaegse tagastamise tasu
Puudub, intressiarvestus lõppeb järgmise päeva seisuga
Puudub, intressiarvestus lõppeb järgmise päeva seisuga
Osaline ennetähtaegne tagastamine
Alates 2x kuumakse suurusest summast
Alates 2x kuumakse suurusest summast