Avaleht
>>
Finantsblogi
>>
Üürihinnad Tallinnas - mida näitab statistika?

Üürihinnad Tallinnas - mida näitab statistika?

Vaatame lähemalt milline on keskmine üürihind Tallinnas ja kuidas erinevad üürihinnad Tallinna linnaosade vahel. Aluseks on võetud 9000 üüripinda 2019. aasta I ja II kvartalist. Muuhulgas selgub ka Tallinna kõige odavam elamupiirkond.

Ülemine graafik: Keskmised ruutmeetri üürihinnad Tallinna linnaosades. Suurem ring tähistab kõrgemat hinda. Värvide legend alumises tabelis.

Keskmine üürhind, keskmine üüritava eluaseme pindala ja keskmine ruutmeetri üürhind Tallinna linnaosades.
Kui kallis on Tallinnas korteri üürimine?

See küsimus huvitab välismaalt või mujalt Eesti piirkondadest tulijaid, iseseisvat elu alustavaid noori, kinnisvaramaaklereid ning ennekõike üüriäriga tegelevaid inimesi. Olgu sul Mustamäel vanaema korter tühjaks jäänud või kümme investeerimiskorterit üle linna, õige üürihinna määramine on alati üks esimesi samme korteri väljaüürimisel. Optimaalse hinna leidmine aitab üürileandjal vähendada korteri vakantsust ning suurendada oma investeeringu tootlust. Üürniku huvi on saada võimalikult madala hinnaga meelepärase välimuse, madalate kommunaalkulude ning soodsa asukohaga elamispind. Nagu ülemiselt graafikult näha, varieerub ruutmeetri üürihind Tallinna erinevates piirkondades märkimisväärselt. Vaatlusaluse perioodi (2019. aasta I ja II kvartal) kogu Tallinna keskmine üürihind oli 730€ ning keskmine ruutmeetri üürihind 13€.

Kui palju üürihinnad Tallinna asumites erinevad?

Analüüsiks oli meile saadaolevaid andmeid 9000 Tallinna üüripinna kohta 2019. aasta esimesest poolest ning Statistikaameti ja Maa-ameti avaandmed. Täpsustuseks tasub mainida, et me ei kasuta enda töös asumite ametlikke definitsioone ja piire, vaid meie eesmärkideks sobivamaid postiindeksi- ja asumi alusel defineeritud väiksemaid piirkondi. Üürihindade graafik kinnitab üsna laialt teada-tuntud fakti - Kesklinnas on Tallinna kõige kõrgemad üürihinnad, kusjuures sadama piirkond on kaugelt kõige kallim. See on tõenäoliselt tingitud välismaalaste, eriti soomlaste, ebaproportsionaalselt suurest huvist selle piirkonna vastu ning sealsete uusarenduste üldisest hinnatasemest. Kõige odavamad üürihinnad on jätkuvalt Mustamäel.

Kõige kallima ja kõige odavama linnaosa erinevus on peaaegu kolmekordne - Kesklinna keskmine üürhind oli vaadeldaval perioodil 1100€ ja Mustamäel 400€. Peamiseks põhjuseks on Kesklinna üüripindade oluliselt suurem pindala. Kõige odavama ruutmeetrihinnaga linnaosa oli aga Haabersti, kus ruutmeetri eest küsiti keskmiselt 9,5 Eurot. Väiksemaid asumipiirkondi vaadates on kontrastid veelgi suuremad - kõige kallima ja kõige odavama piirkonna erinevus on enam kui kümnekordne. Kõige kallim piirkond oli vaadeldaval perioodil Rottermanni kvartali ja Mere pst. piirkond vahetult Tallinna sadama ja Linnahalli juures peaaegu 2700€ keskmise üürihinnaga ning kõige odavam piirkond Mustamäe Linnaosavalitsuse ja Vilde tee Maxima X ümbruskond 220€ suuruse keskmise üürihinnaga.

Google Street View vaade Tallinna kõige odavama üürihinnaga elamupiirkonnale.

Securebadgeri järgmises kinnisvarateemalises artiklis vaatame juba lähemalt millised on Tallinna kõige odavamad ja kõige kallimad üüripiirkonnad. Selleks, et hoida ennast kursis meie kõige värskemate analüüsidega, kirjuta oma meiliaadress allpool olevasse lahtrisse ning lisa ennast meie uudiskirja tellijaks. Kui sulle pakub mõni teema rohkem huvi või sul on ettepanek, millist teemat võiks järgmisena kajastada, siis kirjuta karl.marka[at]hoovi.ee. Kui meil on vastavad andmed olemas ning teema võiks ka laiemale ringile huvi pakkuda, siis me võtame selle töösse.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

VIRTUAALNE ARVELDUSKREDIIT ETTEVÕTTELE

Krediidilimiit kuni 30 000€
Vaba maksegraafik
Kui krediiti ei kasuta, siis tasud puuduvad
küsi hinnapakkumist
Intress alates 1% kuus
Finantseerimisasutuse tegevusluba nr. FFA000412