Avaleht
>>
Finantsblogi
>>
Mis on ettevõtte krediidiliin?

Mis on ettevõtte krediidiliin?

Ettevõtte krediidiliin on rahastamise liik, mis võimaldab ettevõtetel laenata raha vastavalt vajadusele kuni maksimumlimiidini. Sarnaselt eraisiku krediidiliiniga toimib ka ärikrediidiliin nagu paindlik laen, mida saab kasutada kulude katmiseks, ostude sooritamiseksvõi rahavoogude juhtimiseks. Krediidiliinid võivad olla kasulikuks rahastamisvahendiks väikeettevõtetele, eriti neile, mille rahavoog on ebaühtlane või kõikuv. Need võimaldavad ettevõtetel vastavalt konkreetsele vajadusele raha kaasata ja seda seda vastavalt võimalustele paindlikult tagasi maksta, selle asemel, et iga kord vajaduse tekkides uus laen võtta. Hoovi pakub äriklientidele tagatud ja tagatiseta krediidiliini summas kuni 30 000€. Kasutusele võtmata krediidiga ei kaasne mingeid tasusid ning krediiti on võimalik tagasi maksta endale sobivate osade kaupa vaba tagasimaksegraafiku alusel.

Robert De Niro tegelaskuju pakub peategelasele krediidiliini 2011. a. filmis Limitless.

Krediidiliin on paindlik viis rahavoogude juhtimiseks

Ettevõtte krediidiliin (kasutatakse ka nimetusi arvelduskrediit või arvelduslaen) on rahastamise liik, mis võimaldab ettevõtetel laenata raha vastavalt vajadusele kuni maksimumlimiidini. Sarnaselt eraisiku krediidiliiniga toimib ka ärikrediidiliin nagu paindlik laen, mida saab kasutada kulude katmiseks, ostude sooritamiseks või rahavoogude juhtimiseks.

Ärikrediidiliine pakuvad pangad ja muud finantsasutused ning need võivad olla tagatud või tagatiseta. Tagatud ettevõtte krediidiliin nõuab laenu tagamiseks tagatist, näiteks ettevõtte vara või seadmeid. Tagatiseta ärikrediidiliin seevastu ei nõua tagatist ning lähtub ettevõtte krediidiajaloost ja finantsstabiilsusest.

Krediidiliinid võivad olla kasulikuks rahastamisvahendiks väikeettevõtetele, eriti neile, mille rahavoog on ebaühtlane või kõikuv. Need võimaldavad ettevõtetel vastavalt konkreetsele vajadusele raha kaasata ja seda vastavalt võimalustele paindlikult tagasi maksta, selle asemel, et iga kord vajaduse tekkides uus laen võtta. Krediidiliin aitab siinkohal paremini kulusid ja rahavooge hallata, sest tavalise laenu puhul ei ole enamasti võimalik põhiosa osade kaupa kiiremini tagasi maksta ning täieliku ennetähtaegse tagastamisega kaasneb tihti ka leppetrahv.

Millist tüüpi krediidiliine on olemas?

Ettevõtte krediidiliine on mitut tüüpi, sealhulgas:

  • Uuenev krediidilimiit: seda tüüpi krediidiliin võimaldab ettevõtetel laenata ja raha tagasi maksta vastavalt vajadusele kuni maksimumlimiidini. Kui ettevõte maksab osa krediidist tagasi, siis krediidilimiit suureneb tagasi makstud osa võrra ja seda saab uuesti kasutada.
  • Arvelduskrediit ehk arvelduslaen: Panga või muu finantseerimisastuse poolt pakutav võimalus minna oma arvelduskontoga krediidilimiidi piires ajutiselt miinusesse. Pangakontole laekuv raha läheb seejuures krediidi tagasimaksmiseks.
  • Kaupmehe ettemaksed: kaupmehe ettemaksed on eriliigiline finantseenus, mille puhul saab kaupmees taotleda ühekordset ettemakset ning vastutasuks võtab finantsasutus kaupmehe klientide poolt tehtavate kaardimaksete tulust teatud protsendi endale.

Enne laenuvõtmist on oluline hoolikalt läbi mõelda ettevõtte krediidiliini tingimused. Veenduge, et mõistate intressimäära, tasusid, tagasimaksetingimusi ja muid lepingutingimusi. Kui laenate rohkem, kui suudate tagasi maksta, võite oma ettevõtte ohtu seada ja ka oma isiklikku krediidivõimet pikaks ajaks kahjustada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et ettevõtluskrediidiliin on paindlik finantseerimisvõimalus, mis võimaldab ettevõtetel laenata raha vastavalt vajadusele kuni maksimaalse limiidini. See võib olla kasulik tööriist rahavoogude juhtimiseks ja kulude katmiseks, kuid enne laenu võtmist on oluline tingimused hoolikalt läbi mõelda.

Hoovi pakub äriklientidele tagatud ja tagatiseta krediidiliini summas kuni 30 000€. Kasutusele võtmata krediidiga ei kaasne mingeid tasusid ning krediiti on võimalik tagasi maksta endale sobivate osade kaupa vaba tagasimaksegraafiku alusel. Küsi hinnapakkumist oma ettevõttele.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

VIRTUAALNE ARVELDUSKREDIIT ETTEVÕTTELE

Krediidilimiit kuni 30 000€
Vaba maksegraafik
Kui krediiti ei kasuta, siis tasud puuduvad
küsi hinnapakkumist
Intress alates 1% kuus
Finantseerimisasutuse tegevusluba nr. FFA000412