Ärilaen üürilepingu tagatisel?

Kes on kunagi enda äritegevuse käigus võõrkapitali kasutanud, teavad, et krediidiandjad aktsepteerivad laenu tagatisena üldjuhul kas kinnisvara, väärtpabereid või ettevõtte omaniku käendust. Hoovi lisab siia loetelusse ka üürilepingud, mida võib samuti käsitleda kui väärtpabereid. Miks kasutada üürilepingut laenu tagatisena?
Iga eduka majanduse veduriks on ettevõtlikud inimesed ja nende loodud ettevõtted. Kui sinagi plaanid alustada oma ettevõttega, laiendada olemasolevat äri või leevendada hoopis ettevõttes tekkinud ootamatut rahavooprobleemi, siis tuleb esimesena lahendada finantseerimise küsimus. Kui endal ei ole kohe kogu vajaminevat kapitali võtta, siis on üks lahendus võõrkapitali kaasamine.

Kes on kunagi enda äritegevuse käigus laenuraha kasutanud, teavad, et krediidiandjad aktsepteerivad laenu tagatisena üldjuhul kas kinnisvara, väärtpabereid või ettevõtte omaniku käendust. Hoovi lisab siia loetelusse ka üürilepingud, mida võib samuti käsitleda kui väärtpabereid.

Miks kasutada üürilepingut laenu tagatisena?

Kui sa soetad pangalaenuga endale kodu, kolid hiljem oma elukaaslasega kokku ja üürid tühjaks jäänud korteri välja, tähendab selle elamispinna üürileping sinu jaoks regulaarset sissetulekut, mis jätkub seniks, kuni sul on võimalik korterit välja üürida ja sinna jätkuvalt uusi üürnikke leida. Üürimaksed laekuvad sulle igakuiselt väikeste summadena, kuid enamus üüripinna potentsiaalist on igavesti tulevikus. Sinu tulevane üüritulu on kinni sinu üürilepingus. Meie eesmärk on pakkuda kinnisvaraomanikele võimalust muuta oma üürilepingud kohe rahaks ning investeerida see raha oma äritegevusse, kasvatada seeläbi oma jõukust ning panustada oma ettevõtete kaudu Eesti majanduse kasvu.

Kuidas oma üürilepingute rahaks tegemine käib?

Hoovi sõlmib sinu ja sinu üürnikuga üürilepingud ning tasub üüri ettemaksuna sinu ettevõttele ja hakkab edaspidi igakuist üüri koguma sinu üürnikult. Kui kinnisvara kuulub sulle endale, siis saame me üüri tasuda ka sinu ettevõttele. Üürnikuks võib olla teine eraisik, juriidiline isik või ka sinu enda ettevõte. Me teeme igale kliendile personaalse pakkumise ning teenustasu sõltub iga lepingu puhul lepingu riskantsusest. Näiteks kui üürileandja on eraisik, kogub üüri oma ettevõttele ning üürnikuks on kaks kaasüürnikust eraisikut on meie risk madalam kui üürilepingu puhul, kus üürnikuks on üürileandja enda ettevõte.

Joonis 1. Üürileandja annab oma kinnisvara üürile Hoovile, kes annab selle omakorda allüürile omaniku ettevõttele. Hoovi maksab üüri ettemaksuna omanikule või kliendi soovil temale kuuluvale ettevõttele. Allüürnikuks olev ettevõte hakkab igakuist üüri maksma otse Hoovile.

Kui ka sina soovid muuta oma üürilepingud rahaks, siis tutvu meie tingimustega ja esita taotlus www.hoovi.ee

Hoovi on uus ja värske Eesti kapitalil põhinev finantsettevõte, mis pakub kinnisvaraomanikele üürilepingud rahaks teenust. Lisainfo saamiseks kirjuta meile support[at]hoovi.ee.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Muuda üürileping rahaks
Lepingu pikkus:
11 970€
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.