Avaleht
>>
Finantsblogi
>>
Alternatiivne finantseerimine kinnisvaraomanikele

Alternatiivne finantseerimine kinnisvaraomanikele

Traditsiooniliselt on finantseerimist seostatud pankadega, kes pakuvad finantseerimist enamasti kinnisvara tagatisel või vähemalt käenduse olemasolul. Viimase kümnekonna aasta finantsinnovatsiooni käigus on turule lisandunud ka ühisrahatusplatvormid, kes laenavad raha sisse suurelt hulgalt väikeinvestoritelt ja pakendavad selle suuremaks laenuks krediidivõtjale samuti peamiselt kinnisvara tagatisel. Ka toodete osas on aja jooksul toimunud mitmekesistumine – lisaks klassikalisele laenutootele saab klient kasutada krediidiliini, järelmaksu, kapitalirenti ja arvete ostu, ehk faktooringut. Hoovi lisab sinna loetelusse uue ja unikaalse finantsteenuse – üüritulu ettemaks.
Traditsiooniliselt on finantseerimist seostatud pankadega, kes pakuvad rahastust enamasti kinnisvara tagatisel või vähemalt käenduse olemasolul.

Viimase kümnekonna aasta finantsinnovatsiooni käigus on turule lisandunud ka ühisrahatusplatvormid, kes laenavad raha sisse suurelt hulgalt väikeinvestoritelt ja pakendavad selle suuremaks laenuks krediidivõtjale samuti peamiselt kinnisvara tagatisel. Ka toodete osas on aja jooksul toimunud mitmekesistumine – lisaks klassikalisele laenutootele saab klient kasutada krediidiliini, järelmaksu, kapitalirenti ja arvete ostu, ehk faktooringut. Hoovi lisab sinna loetelusse uue ja unikaalse finantsteenuse – üüritulu ettemaks.

Mis on üüritulu ettemaksu teenus?

Me oleme toonud turule kinnisvara omavatele ettevõtjatele ja tarbijatele mõeldud alternatiivse finantseerimistoote, mis võimaldab üürileandjal müüa meile oma üürilepingu nõudeõiguse. Praktikas tähendab see seda, et kinnisvaraomanik müüb oma olemasoleva üürilepingu nõudeõiguse meile, meie maksame enamuse lepinguperioodi üürist ettemaksuna välja ning kogume edaspidi igakuist üüri otse üürnikult. Üürileandja või tema poolt palgatud haldusettevõte jääb edasi tegelema üüripinna haldamisega ning üürniku küsimuste ja probleemidega.

Millal kasutada üüritulu ettemaksu?

Meie tegutsemisaja jooksul on välja joonistunud mõned levinumad kasutusjuhud, kuidas kliendid üüritulu ettemaksu kasutavad:

·        Kõige suurem kasutajaskond on väikeettevõtjad, kes vajavad kapitali oma üürikinnisvaraga mitteseotud põhiäri kasvatamiseks või rahavoogude juhtimiseks.

·        Teine suur grupp on kinnisvaraettevõtjad, kes vajavad kiiret kapitali üüripinna renoveerimiseks või ümberehitamiseks, et seeläbi oma portfelli tootlikkust suurendada.

·        Praegusel kinnisvarahindade languse perioodil on üüritulu ettemaksu kasutatud ka ootamatult turule tulnud hea ostuvõimaluse realiseerimiseks olukorras, kus pangad on oma laenukraanid kinni keeranud.

Vahel ka nimetatud kolm kliendisegmenti refinantseerivad ehk „ostavad oma üürilepingud tagasi“ kui nende eesmärk on täidetud ja neile avaneb võimalus kaasata veel soodsamatel tingimustel kapitali. Meie klient saab igal ajahetkel üüritulu ettemaksu meile tagastada ja üürilepingu lõpetada. Neljanda grupina saab välja tuua kasutajad, kes finantseerivad üüritulu ettemaksuga muid isiklikke kulutusi.

Hoovi on uus ja värske Eesti kapitalil põhinev finantsettevõte, mis pakub kinnisvaraomanikele üürilepingud rahaks teenust. Vaata lähemalt www.hoovi.ee

Lisainfo saamiseks kirjuta meile support[at]hoovi.ee.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

VIRTUAALNE ARVELDUSKREDIIT ETTEVÕTTELE

Krediidilimiit kuni 30 000€
Vaba maksegraafik
Kui krediiti ei kasuta, siis tasud puuduvad
küsi hinnapakkumist
Intress alates 1% kuus
Finantseerimisasutuse tegevusluba nr. FFA000412