Avaleht
>>
Finantsblogi
>>
5 põhjust, miks võtta hüpoteeklaen ettevõttele

5 põhjust, miks võtta hüpoteeklaen ettevõttele

Hüpoteeklaen ettevõttele ehk ärihüpoteek on laen ettevõttele juba olemasoleva või ostetava maa, hoone või korteri tagatisel. Hüpoteeklaenu eesmärgiks on enamasti ettevõttele kinnisvara või muu põhivara soetamine või kinnisvara renoveerimine. Ettevõte peab hüpoteeklaenu kasutama täielikult ärilistel eesmärkidel.

5 põhjust, miks võtta hüpoteeklaen ettevõttele

Mida kujutab endast hüpoteeklaen ettevõttele?

Hüpoteeklaen ettevõttele ehk ärihüpoteek on laen ettevõttele juba olemasoleva või ostetava maa, hoone või korteri tagatisel. Hüpoteeklaenu eesmärgiks on enamasti ettevõttele kinnisvara või muu põhivara soetamine või kinnisvara renoveerimine. Ettevõte peab hüpoteeklaenu kasutama täielikult ärilistel eesmärkidel. Tutvu Hoovi hüpoteeklaenu tingimustega. 

Miks on hüpoteeklaen ettevõttele oluline?

Hüpoteeklaen võib ettevõttele olla oluline mitmel põhjusel. Hüpoteeklaen tagab ettevõttele võimaluse laenata üle teatud summa, kus laenuandja kasutab ettevõtte kinnisvara tagatisena. Hüpoteeklaen toimib keskmise kuni pikaajalise laenuna, mis kestab tavaliselt kolm kuni 25 aastat.

Alustuseks nõuab enamik laenuandjaid, et ettevõttel oleks sissemakse vahemikus 25% kuni 50%. Maksimaalne summa, mida saate tavaliselt laenata ehk laenu-väärtuse suhe, on 75% ettevõtte kinnisvara väärtusest.

Hüpoteeklaenu saab ettevõttele kasu toomiseks kasutada mitmel viisil:

 • Kinnisvara ostmine
 • Olemasoleva ettevõtte ostmine
 • Kapitali vabastamine oma ettevõttesse investeerimiseks
 • Kinnisvara arendamine
 • Kinnisvarasse investeerimine teisele ettevõttele rentimiseks
 • Äriruumide renoveerimine
 • Sõidukite, masinate ja seadmete ostmine

5 põhjust, miks võtta hüpoteeklaen ettevõttele

1. Kapital ettevõtte laienemiseks ja kasvuks

Üks peamisi põhjusi, miks ettevõtted hüpoteeklaenu kasuks otsustavad, on kapitali hankimine ettevõtte laiendamiseks ja kasvamiseks. Sinna alla võib kuuluda täiendava kinnisvara ostmine, olemasolevate rajatiste laiendamine või uutesse seadmetesse investeerimine. Hüpoteeklaen võimaldab ettevõttel tegevust laiendada, siseneda uutele turgudele ja suurendada konkurentsieelist oma valdkonnas.

2. Kohandatud tagasimaksegraafikud

Hüpoteeklaen pakub paindlikke tagasimakseid. See võimaldab ettevõttel kohandada oma tagasimaksegraafikut vastavalt rahavooga, vähendades rahalist pinget nõrgematel perioodidel. Selline kohandamine aitab säilitada sularahavarusid ja tagab finantsstabiilsuse.

3. Omakapitali suurendamine

Hüpoteeklaen hõlbustab ettevõtte omakapitali suurendamist. Kui hüpoteek on tasutud, koguneb ettevõte põhivarasse omakapitali, mille väärtus võib aja jooksul märkimisväärselt suureneda. See varade väärtuse tõus mitte ainult ei tugevda ettevõtte finantsvundamenti, vaid pakub ka võimalusi tulevaseks rahastamiseks. Lisaks võib kinnisvara omamine olla strateegiline samm ettevõtte varade portfellis, pakkudes pikaajalist rahalist kasu ja panustades positiivselt ettevõtte väärtusesse.

4. Ettevõtte krediidiprofiili parandamine

Ettevõtte hüpoteeklaenu järjepidev tagasimaksmine mõjutab positiivselt ettevõtte krediidiprofiili. Tugev krediidiajalugu suurendab ettevõtte usaldusväärsust ja laenuvõimekust, võimaldades paremaid tingimusi tulevaste finantseerimisvajaduste rahuldamiseks. See on pikaajalise finantsplaneerimise ja kapitalile juurdepääsu jaoks oluline.

5. Varade omamine rentimise asemel

Hüpoteeklaen võimaldab ettevõttel rentimise asemel vara omada. Näiteks kui ettevõtte võtab hüpoteeklaenu uue kinnisvara või seadmete ostmiseks, siis on ettevõtte laenu tagasimaksmise lõpuks vara omanik. Hüpoteeklaenu tagasimaksed sarnanevad tavaliselt sama kinnisvara üürimaksetega, kuid hüpoteeklaenu puhul suunate raha investeeringusse, mis lisab ettevõtte bilanssi väärtuslikku vara, mille väärtus võib aja jooksul tõusta. Kui kasutate kinnisvara omamiseks hüpoteeki, ei pea te üüri maksma ega kogema üüritõusu. Selle asemel võite teenida raha, üürides välja oma äripinda või maad. Varade omamine annab omakorda ka võimaluse tulevikus varaga tagatud laenu võtmiseks.

Miks võtta hüpoteeklaen ettevõttele Hoovist?

 • Paindlik tagatis. Tagatiseks sobib ka II, III või kõrgema järgu hüpoteek hoonele või maale.
 • Väljamakse kahes osas. Esimene osa laenust võimalik välja maksta ka enne notariaalset hüpoteegi seadmise tehingut.
 • Ennetähtaegne tagastamine. Osaline ja täielik ennetähtaegne tagastamine tasuta ja etteteatamisperioodita.
 • Personaalne lähenemine. Me hindame iga kliendi vajadusi individuaalselt ning jõuame koos parima lahenduseni.

Võta ühendust Hoovi finantsspetsialistidega ja leiame Sinu ettevõttele sobiva finantslahenduse.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

VIRTUAALNE ARVELDUSKREDIIT ETTEVÕTTELE

Krediidilimiit kuni 30 000€
Vaba maksegraafik
Kui krediiti ei kasuta, siis tasud puuduvad
küsi hinnapakkumist
Intress alates 1% kuus
Finantseerimisasutuse tegevusluba nr. FFA000412